Wizyta zagranicznych gości w ramach programu Erasmus+

W ramach programu Erasmus+ w dniach 09-13.05.2022 r.  w naszej uczelni gościliśmy wykładowców oraz pracowników administracyjnych z Ağrı İbrahim Cecen Üniversity.

Podczas wizyt w uczelni odbyły się spotkania z władzami Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie oraz pracownikami administracji, w trakcie których m.in. odbyła się prezentacja naszej uczelni.

Gościom towarzyszyli studenci z macierzystego Ağrı İbrahim Çeçen University, którzy w ramach mobilności edukacyjnej realizują w WSZ, semestr letni studiów na kierunku Pielęgniarstwo. Wykładowcy we wskazanym terminie prowadzili zajęcia na WSZ. W ramach długoletniej współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Zarządzania w Częstochowie Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Częstochowie im. NMP przy ul. Bialskiej 104/118, w dniu 12.05.2022 r., tureccy wykładowcy odwiedzili szpital. Dzięki uprzejmości Dyrektora Naczelnego Szpitala Pana Zbigniewa Bajkowskiego, zostały zaprezentowane Oddziały: Gastroenterologii, Chirurgii Onkologicznej, Trakt Operacyjny, Radioterapia, Zakład Medyczyny Nuklearnej. Tureccy goście uczestniczyli także w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Podczas spotkań z władzami uczelni omawiano kierunki współpracy między partnerskimi uczelniami, dostosowanie oferty studiów oraz wymieniono się doświadczeniami w zakresie rozwijania mobilności pracowników i studentów, dobrych praktyk na poziomie organizacyjnym i zarządzania. Określono także dalsze cele współpracy oraz plany na przyszłość w obszarach dydaktyki i współpracy naukowej.
Podczas rozmów podjęto również ustalenia w sprawie wizyt wykładowców i pracowników administracji  w Ağrı İbrahim Çeçen University.