Wizyta w zaprzyjaźnionej uczelni Kauno kolegija w Kownie 26 – 29 września 2023 r.

W ubiegłym tygodniu, w dniach 26 – 29 września 2023 r., pracownice Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie realizowały wyjazd szkoleniowy dla kadry administracyjnej programu mobilności Erasmus+. Panie odwiedziły zaprzyjaźnioną uczelnię Kauno kolegija w Kownie, na Litwie. W programie wizyty znalazło się spotkanie z głową wydziału Zarządzania i Prawa, Panią Aušrą Arminienė, koordynatorką działań międzynarodowych, Panią Kristiną Kavaliauskaitė oraz Panią Virginiją Piligrimienė.
Podczas spotkania konsultowano dalszą współpracę Uniwersytetów w zakresie realizacji wspólnych projektów, w tym projektu Blended Intensive Programme (BIP). Podczas wizyty nasze pracownice miały okazję spotkać się z kierownikiem biblioteki, Panią Liną Šarlauskienė, która przedstawiła innowacje zastosowane w bibliotece szczególnie dostosowania pomieszczeń i urządzeń do studentów niepełnosprawnych. Wizyta została zwieńczona spotkaniami ze współpracującymi z Naszą Uczelnią Paniami: Virginiją Piligrimienė, Ireną Klimavičienė oraz Janiną Endriukaitienė.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie❗❗