We wrześniu 2019 r. w ramach Programu ERASMUS+ miała miejsce wizyta szkoleniowa pracowników administracyjnych WSZ, gospodarzem był Kauno Kolegija w Kownie na Litwie.

Kaunas College to wieloprofilowa publiczna instytucja szkolnictwa wyższego, która przygotowuje specjalistów w dziedzinie technologii, informatyki, inżynierii, zdrowia, nauk humanistycznych, społecznych, sztuki, edukacji, biznesu i zarządzania publicznego, prawa i nauk rolniczych. Studiuje tutaj ponad 6500 studentów z Litwy i zagranicy.

Omówiliśmy strukturę organizacyjną uniwersytetu, proces kształcenia, zintegrowany system zarządzania i informacji, obsługę studentów zagranicznych, porównaliśmy obsługę biura dziekanatu w pracach codziennych oraz administrację studiów.

W czasie naszego szkolenia  dzięki uprzejmości władz Uczelni oraz Koordynatora ERASMUS Modestasa Riauka zostaliśmy zaproszeni na międzynarodowe spotkaniu studentów, podczas którego mieliśmy okazję zapoznać się z różnicami również kulturowymi w trakcie studiów w uczelniach innych państw.