Celem studiów jest:
W ramach studiów zrealizujesz praktyki pedagogiczne w placówkach kształcących uczniów z niepełnosprawnością słuchową, w szczególności w szkołach specjalnych i oddziałach specjalnych.
Dla kogo?
Osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów I stopnia i/lub II stopnia lub jednolitych magisterskich i posiadającej uprawnienia do nauczania pierwszego przedmiotu lub rodzaju zajęć (do dokumentów rekrutacyjnych należy dołączyć dokument potwierdzający tzw. „przygotowanie pedagogiczne”)
Lub
Osoby legitymującej się dyplomem ukończenia studiów wyższych z zakresu pedagogiki specjalnej lub innych studiów wyższych i świadectwem ukończenia studiów podyplomowych/kursów potwierdzających posiadane kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej (do dokumentów rekrutacyjnych należy dołączyć dokument potwierdzający kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej).
Warunki przyjęcia na studia
Co zyskujesz?
Po ukończeniu studiów podyplomowych Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnospraw-nością słuchową i niepełnosprawnością wzrokową – surdopedagogika i tyflopedagogika absolwent uzyskuje kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych z uczniami z niepełnosprawnością słuchową i wzrokową. Jest przygotowany merytorycznie i metodycznie do pracy z osobami niesłyszącymi, z niedosłuchem oraz sprzężoną niepełnosprawnością słuchową oraz do pracy z osobami niewidzącymi, niedowidzącymi oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością wzrokową. Zna organizację i specyfikę kształcenia w tym zakresie. Posługuje się podstawami języka migowego. Podstawa prawna: §23, ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2017 poz. 1575, z późn. zm.).
Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie ze wzorem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Praktyczny charakter studiów
Program studiów
Program na studiach podyplomowych jest zgodny z przepisami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2019 r., poz. 1450).:
Praktyki zawodowe odbywać się będą w placówkach kształcących uczniów z niepełnosprawnością słuchową i wzrokową w szczególności w szkołach specjalnych i oddziałach specjalnych.
KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
PRZYGOTOWANIE W POSZCZEGÓLNYCH ZAKRESACH PEDAGOGIKI SPECJALNEJ
PRAKTYKI ZAWODOWE
Forma zaliczenia:
Studia kończą się egzaminem dyplomowym, po którym słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Opłata za studia wynosi: 2400,00 złotych
TERAZ PROMOCJA – ZA JEDEN SEMESTR TYLKO 1 700,00 złotych. Rata miesięczna tylko 340,00 złotych.