Studia podyplomowe Doradztwo zawodowe pozwalają na zapoznanie się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi psychofizjologicznych podstaw poradnictwa zawodowego oraz jego roli i zastosowaniem w systemie oświatowym. Program studiów podyplomowych obejmuje również problematykę związaną z metodyką i narzędziami pracy doradcy zawodowego. Studia przygotowują do prowadzenia modułów zajęć edukacyjnych dotyczących preorientacji zawodowej uczniów, a także szkół ponadpodstawowych. Zakres przygotowania merytorycznego na studiach podyplomowych Doradztwo zawodowe jest również zgodny z zakresem zadań doradcy zawodowego określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.
Celem studiów jest
umożliwienie uzyskania kwalifikacji w zakresie pracy w charakterze szkolnego doradcy zawodowego.
Co zyskujesz?
w trakcie studiów zdobędziesz przygotowanie do wspierania młodzieży oraz dorosłych w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych (w tym wskazania ścieżki wyboru kolejnego etapu kształcenia, doboru szkoły i ewentualnego zawodu) w oparciu o racjonalne przesłanki tak, by były one adekwatne zarówno do predyspozycji, jak i wymagań rynku pracy.
Dla kogo?
Studia trzysemestralne – skierowane są przede wszystkim do osób pracujących bądź przygotowujących się do pracy w szkołach i innych placówkach oświatowych, chcących pełnić funkcję nauczyciela-doradcy zawodowego.
Warunki przyjęcia na studia
Charakter studiów
Studia podyplomowe z zakresu „Doradztwa zawodowego” mają charakter kwalifikacyjny.
Program studiów
Zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r. poz. 1575 ze zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450).
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest uznawane przez Ministerstwo Edukacji Nauki, sporządzone zgodnie z jego wzorem i wytycznymi.
Program studiów obejmuje m.in. następujące zagadnienia:
Podstawy doradztwa zawodowego
Metodykę pracy doradcy zawodowego
Kompetencje doradcy zawodowego
Ukończenie studiów trwających 3 semestry równoznaczne jest z uzyskaniem kwalifikacji do pracy na stanowisku doradcy zawodowego w szkołach lub prowadzenia doradztwa zawodowego dla uczniów.
Forma zaliczenia:
Studia kończą się egzaminem dyplomowym, po którym słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Opłata za studia wynosi w zależności od wybranej opcji:
3600,00 (15×240,00zł) opłata za miesiąc
3600,00 (3×1200,00zł) opłata za semestr
Dla Absolwenta WSZ – RABAT
Cena jednorazowa 3600,00zł