Delegacja pracowników dydaktycznych w ramach programu Erasmus+ z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kownie na Litwie

Od dnia 18.10.2022 r. mamy zaszczyt oraz ogromną przyjemność gościć delegację pracowników dydaktycznych w ramach programu Erasmus+. Odwiedzili nas: Pani Janina Endriukaitiene, Pani Wirginija Piligrimiene, Pani Irena Klimaviciene oraz Pan Saulius Tvirbutas z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kownie na Litwie.
W trakcie wizyty naszych gości poruszony został temat międzynarodowego projektu naukowego dotyczącego ochrony zdrowia. W projekcie wezmą udział naukowcy z zaprzyjaźnionych uczelni trzech krajów: Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie reprezentującej Polskę, Uniwersytetu Ağrı İbrahim Çeçen z Turcji oraz Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kownie reprezentującego Litwę.
W dniu 19.10.2022 r. nasi goście przeprowadzili wykłady otwarte. Studenci oraz wykładowcy mieli okazję zapoznać się z kulturą i historią Litwy. W prezentacjach poruszone zostały też zagadnienia dotyczące wzrostu gospodarczego, członkostwa naszych krajów w Unii Europejskiej oraz możliwości, jakie daje wykorzystanie Funduszy Europejskich, a także sytuacji pandemicznej i związanego z nią kryzysu informacyjnego.
Podczas tej krótkiej wizyty udało nam się znaleźć czas na zwiedzanie Częstochowy. Liczymy, że wkrótce i my odwiedzimy Litwę.


Powrót
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
Email
Skip to content