Detektywistyka

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy z zakresu detektywistyki. Słuchacze nabędą niezbędne kompetencje do  wykonywania zawodu detektywa. Obejmuje studiów obejmuje zagadnienia z zakresu psychologii penitencjarnej, kryminalistyki i detektywistyki.  Studenci podczas studiów poznają warsztat pracy detektywa, metody i techniki jego działań, zdobędą umiejętności praktyczne niezbędne w wykonywaniu pracy detektywa.  Program studiów jest zgodny z Ustawą z dnia 6 lipca 2001 roku o usługach detektywistycznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 273 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 grudnia 2013 roku w sprawie szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie licencji detektywa (Dz. U. 2013 poz. 1638).

Sylwetka absolwenta

Studia są skierowane do absolwentów wyższych uczelni, pracujących (lub zamierzających podjąć pracę) w charakterze detektywa w firmach prywatnych lub instytucjach państwowych zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem (prywatne firmy ochrony, agencje detektywistyczne, policja, wojsko, straż miejska)

Forma zaliczenia

Studia kończą się egzaminem dyplomowym, po którym słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Obejmuje 180 godzin dydaktycznych realizowanych przez 2 semestry.

• Podstawy prawne kryminalistyki i detektywistyki
  • Prawo karne
  • Prawo gospodarcze
  • Bezpieczeństwo teleinformatyczne