Zarządzanie i administracja

Celem studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie i administracja jest pogłębienie wiedzy prawniczej, sprawności organizacyjnej i doskonalenie umiejętności interpersonalnych pracowników administracji publicznej. Ukończenie studiów pomoże w kompetentnym, sprawnym i skutecznym zarządzaniu przedsięwzięciami publicznymi w różnych aspektach działalności administracji.

Korzyści

Studia umożliwiają uczestnikom doskonalenie umiejętności i pozyskanie wiedzy w trzech aspektach. W ramach bloku „Wiedza prawnicza” słuchacz nabędzie i uporządkuje wiadomości o systemie prawnym w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu urzędnika oraz pogłębi umiejętność analizy tekstu prawnego. W ramach bloku „Sprawne zarządzanie” słuchacz nauczy się zarządzać i współpracować ze swoimi pracownikami. Ponadto dowie się, jak zarządzać projektami unijnymi, zmianą i informacją. Blok „Umiejętności interpersonalne” pozwoli na pogłębienie umiejętności zarządzania swoimi zadaniami, komunikacji z klientami i współpracownikami.

Uczestnicy

Studia kierowane są do osób pełniących lub zamierzających pełnić funkcje kierownicze średniego lub wyższego szczebla w administracji publicznej, m.in. w urzędach wojewódzkich, miast i gmin, starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich i samorządach.

Forma zaliczenia

Studia kończą się egzaminem dyplomowym, po którym słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Obejmuje 176 godzin dydaktycznych realizowanych przez 2 semestry.

Zachowania organizacyjne
Podstawy zarządzania
Komunikacja interpersonalna i rozwiązywanie konfliktów
Zarządzanie finansami i zamówienia publiczne
Pozyskiwanie funduszy z UE
Administracja publiczna i postępowanie administracyjne
Planowanie i organizacja pracy w placówce budżetowej
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Technologie informatyczne w zarządzaniu
Prawo pracy i regulacje prawne‏

Zajęcia odbywają się

ON-LINE BEZ KONIECZNOŚCI PRZYJEŻDŻANIA NA UCZELNIĘ – 50%

ORAZ  w jeden weekend miesiąca w godzinach popołudniowych.

Opłata za semestr wynosi: 1030,00 zł 1030 zł