Studia Podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego

Nasza Uczelnia daje Ci możliwość zdobycia przygotowania pedagogicznego niezbędnego do pracy w szkolnictwie, w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w:

•   szkołach podstawowych,
  •   gimnazjach,
  •   liceach ogólnokształcących,
  •   liceach profilowanych,
  •   technikach,
  •   szkołach średnich ogólnokształcących,
  •   szkołach średnich zawodowych,
  •   szkołach zasadniczych,
  •   szkołach policealnych,
  •   szkołach pomaturalnych,

posiada osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku zgodnym z nauczanym przedmiotem oraz ma przygotowanie pedagogiczne.

Przygotowanie pedagogiczne - to nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej w wymiarze nie mniejszym niż 330 godzin oraz pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin.

Warunki przyjęcia:

• Dyplom ukończenia studiów wyższych
  • 2 fotografie (37x52 mm bez nakrycia głowy, na jasnym tle)
  • Kserokopia dowodu osobistego

Wprowadzenie do pedagogiki
Wstęp do psychologii
Platforma edukacyjna – nauczanie na odległość .
Wybrane zagadnienia z pomocy psychopedagogicznej
Społeczna psychologia rozwoju dzieci i młodzieży
Pedagogika społeczna z elementami pedagogiki leczniczej
Praktyka
Techniki multimedialne wykorzystywane w procesie nauczania
Emisja głosu
Dydaktyka ogólna
Metody grupowe z elementami socjoterapii
Dydaktyka nauczania
praktyka

Zajęcia odbywają się

ON-LINE BEZ KONIECZNOŚCI PRZYJEŻDŻANIA NA UCZELNIĘ – 50%

ORAZ  w piątek (w godzinach popołudniowych) + weekend.

Opłata za semestr wynosi: 1150,00 zł   850 zł