Transplantacja - dar życia

UDZIAŁ W PRELEKCJACH JEST BEZPŁATNY!

Serdecznie zapraszamy na II prelekcję w ramach kampanii społecznej „Wiedza ratuje życie” poświęconą transplantologii pt. „Transplantacja - dar życia”.

Transplantologia to jedyna dziedzina medycyny, która nie mogłaby istnieć bez społecznego przyzwolenia. Każdy zabieg opiera się bowiem na czyimś osobistym poświęceniu, na decyzji ofiarowania cząstki jednego człowieka innemu, ale także na zgodzie na przyjęcie tego specyficznego daru. Medycyna transplantacyjna, jak żadna inna specjalność medyczna, jest związana z szeregiem niezwykle trudnych problemów etyczno-obyczajowych i prawnych.W każdym procesie leczenia biorą udział, zwykle w oparciu o niepisaną umowę, pacjent i lekarz. Przeszczepienie narządu stanowi bardzo szczególną formę leczenia. Poza człowiekiem chorym i lekarzem wykonującym zabieg , potrzebny jest narząd pobrany od innego człowieka (żywego lub zmarłego), czyli dawcy.

http://www.transplantacjadarzycia.pl/img/ftdz.png

 

Prelekcje pt. „Transplantacja - dar życia” poprowadzą Pani Elżbieta Orczyk oraz Pan Andrzej Papacz z Fundacji „Transplantacja - Dar Życia”, która przyjęła nasze zaproszenie do udziału w kampanii.

 

Podczas spotkania dowiesz się:

  • Czym jest transplantacja,
  • Jakie narządy i tkanki są przeszczepiane,
  • Dlaczego warto zostać dawcą,
  • Jak wygląda życie po przeszczepie
  • Dlaczego warto wypełnić oświadczenie woli
  •  W programie również pokaz filmu dotyczącego tematu transplantologii.

 Termin: 14 czerwca (czwartek)

  • godz. 12:00 (szkoły chcące wziąć udział w prelekcji proszone są o wcześniejsze zgłaszanie grup, pod num. tel. 34/3621836 e-mail:biurokarier@wsz.edu.pl)

Miejsce: Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie

ul. 1 Maja 40
Aula im. prof. Jerzego Dietla

 

Dodatkowe informacje