Anoreksja

UDZIAŁ W PRELEKCJACH JEST BEZPŁATNY!

Serdecznie zapraszamy na VI prelekcję w ramach kampanii społecznej „Wiedza ratuje życie” dotyczącą zaburzeń odżywiania pt. „Anoreksja i bulimia jako choroby cywilizacyjne”.

Anoreksja i bulimia to cywilizacyjne choroby śmiertelne! Prowadzą do śmierci przez wycieńczenie. Pozbawienie organizmu budulca, siły do życia prowadzi początkowo do pojawienia się anemii, kolejno osłabione zostają poszczególne narządy wewnętrzne – serce, nerki, wątroba itd. Również na zewnątrz organizmu można zauważyć istotne zmiany. Ciało pozbawione witamin powoli niszczeje – paznokcie stają się bardziej łamliwe, włosy matowieją, zaczynają wypadać, pogarsza się wzrok, koncentracja, chory opada powoli z sił. W trakcie choroby pacjent staje się coraz bardziej powolny, pedantyczny w trakcie przygotowywania posiłków i ich spożywania. Pojawia sie również brak dbałości o strój, porządek otoczenia. Człowiek stopniowo zanika, ciało pozbawione mięśni powoli opada z sił i zanika w nim życie. Aby dotrzeć do osoby chorującej na anoreksję czy bulimię należy podejść do niej z wrażliwością i empatią. Leczenie, to najczęściej długotrwała terapia, w którą zaangażowane są całe rodziny. Najważniejsza jest jednak świadomość zagrożenia u samej osoby chorującej. Bez chęci wyzdrowienia nie jesteśmy w stanie wiele pomóc, często jednak wystarcza czyjaś obecność, zrozumienie i wsparcie.

Podczas spotkania dowiesz się:

  • Jakie są przyczyny anoreksji i bulimii,
  • Jakie są pierwsze objawy anoreksji i bulimii,
  • Jak wygląda leczenie,Jakie są konsekwencje anoreksji i bulimii,
  • Jak ustrzec się przed zachorowaniem,
  • Gdzie szukać pomocy

Termin: 11 kwiecień 2013

  • godz. 12:00 (prelekcja dla szkół ponadgimnazjalnych - szkoły chcące wziąć udział w prelekcji proszone są o wcześniejsze zgłaszanie grup. pod num. tel. 34 368 33 90 e-mail:biurokarier@wsz.edu.pl)
  • godz. 16:00 (dla wszystkich zainteresowanych tematyką bez wcześniejszych zapisów)

 Miejsce: Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie

ul. 1 Maja 40
Aula im. prof. Jerzego Dietla

 

 

Dodatkowe informacje