Pielęgniarstwo (2)

Kierunek: Pielęgniarstwo

- studia stacjonarne I-go stopnia 8 semestralne (licencjackie)

Studenci mogą ubiegać się o przyznacie pomocy materialnej, która pokrywa w całości koszty nauki.

- stypendium socjalne

- zapomogę

- stypendium Rektora dla najlepszych studentów (po I-szym roku studiów)

- stypendium dla osób niepełnosprawnych

Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie w dziekanacie kompletu dokumentów:

kwestionariusz osobowy (.doc)

- świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis)

- świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał lub odpis)

- zaświadczenie lekarskie

- ksero dowodu osobistego

- cztery zdjęcia legitymacyjne

- opłatę rekrutacyjną

Opłata czesnego może być dokonywana w  ratach w terminach określonych przez Uczelnię.

Kierunek: Pielęgniarstwo (studia pomostowe)

Studia pomostowe licencjackie skierowane są do osób z wykształceniem pielęgniarskim. Stwarzają możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pielęgniarki na każdym etapie realizacji praktyki zawodowej. Stanowią propozycję uzupełnienia kompetencji pielęgniarek dyplomowanych i umożliwiają im zdobycie wyższego wykształcenia.

Czas kształcenia na studiach pomostowych uzależniony jest od typu ukończonej średniej szkoły medycznej. Przedstawia się on następująco:

ścieżka AB - 2 semestry (1 150 godzin)  - absolwenci pięcioletnich liceów medycznych;
ścieżka C - 3 semestry (2 410 godzin)    - absolwenci dwuletnich medycznych szkół zawodowych;
ścieżka D - 2 semestry (1 984 godzin)     - absolwenci dwuipółletnich medycznych szkół zawodowych;
Ścieżka E - 2 semestry (660 godzin)  - absolwenci trzyletnich medycznych szkół zawodowych.

Uczelnia zastrzega jednak możliwość, że nie wszystkie wyżej wymienione ścieżki kształcenia zostaną uruchomione – będzie to zależne od ilości kandydatów.

- stypendium socjalne

- zapomogę

- stypendium Rektora dla najlepszych studentów (po I-szym roku studiów)

- stypendium dla osób niepełnosprawnych

Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie w dziekanacie kompletu dokumentów:

1. potwierdzenie zapłaty opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85,00 zł (opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi),
  2. podanie o przyjęcie na studia i kwestionariusz osobowy na ustalonym formularzu (można je pobrać ze strony internetowej lub w dziekanacie),
    1. świadectwo dojrzałości w oryginale,
    2. dyplom ukończenia szkoły pielęgniarskiej w oryginale,
    3. kserokopię dyplomu ukończenia szkoły wyższej (jeśli ukończył),
  3. oświadczenie o zatrudnieniu (na druku uczelni, można je pobrać ze strony internetowej lub w dziekanacie),
  4. cztery aktualne fotografie o wymiarach 45x35 mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle,
  5. kserokopię dowodu osobistego (przy złożeniu dokumentów należy mieć jego oryginał celem poświadczenia za zgodność przez Uczelnię).

Oświadczenie o zatrudnieniu

Kwestionariusz osobowy

OSTATNI NABÓR NA BEZPŁATNE STUDIA POMOSTOWE realizowane w ramach projektu „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uprzejmie informujemy, że nie został jeszcze ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia przetarg w sprawie wyboru uczelni uprawnionych do prowadzenia dla pielęgniarek studiów pomostowych, które rozpoczną się w roku 2013 w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia – Departamentu Pielęgniarek i Położnych pt. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”, realizowanego w ramach Priorytetu II Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013.

W związku z powyższym, iż procedura zamówień publicznych, mająca na celu wyłonienie uczelni – wykonawców niniejszego projektu przedłuża się, Wyższa Szkoła Zarządzania
w Częstochowie ogłasza warunkowy nabór na studia pomostowe dla pielęgniarek na rok akademicki 2013/2014.Planowany limit przyjęć na studia pomostowe w roku akademickim 2013/2014: 100 miejsc.

Podkreślamy jednocześnie, że w nadchodzącym roku akademickim każda uczelnia w Polsce może wystąpić o przyznanie najwyżej 100 miejsc na studiach pomostowych dofinansowanych w ramach projektu, natomiast czy w ogóle otrzyma dofinansowanie i dla ilu studentów – rozstrzygnie przetarg.

Na studia w ramach projektu mogą zostać przyjęci jedynie kandydaci posiadający status osoby zatrudnionej.

Dokumenty należy składać w Dziekanacie przy ul. 1 Maja 40 od 20 czerwca – 14 września 2013 r.

Opłatę rekrutacyjną można wpłacać w Kasie uczelni przy ul. 1 Maja 40 lub przelewem
na rachunek bankowy uczelni nr  75 1020 1664 0000 3702 0019 1890.

W przypadku gdy Uczelnia nie uzyska dofinansowania, kandydaci będą mogli podjąć naukę
na studiach pomostowych płatnych lub zrezygnować z kształcenia.

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie zaprasza na 30-godzinny kurs przygotowujący
do egzaminu na studia pomostowe na kierunku „pielęgniarstwo”.  Zajęcia w ramach kursu będą realizowane w budynku Uczelni przy ul. 1 Maja 40 około połowy września.  Na kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego można zapisywać się do dnia 10 września 2013 r.

Cena kursu wynosi 300,00 zł.

W przypadku gdy nie będzie realizowany kurs przygotowujący do egzaminu – wniesione opłaty zostaną zwrócone.

Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej, gdzie na bieżąco będziemy podawać informacje na temat rekrutacji i wyników przetargu Ministerstwa Zdrowia.

Szczegółowych informacji udziela Punkt Rekrutacyjny:

Częstochowa ul. 1 Maja 40, tel. 034 368 06 08