BEZPŁATNE KURSY KWALIFIKACYJNE I SPECJALISTYCZNE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W CZĘSTOCHOWIE otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Z nami zdrowiej – kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne dla pielęgniarek i położnych”, złożonego w odpowiedzi na konkurs „Kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych”

Nr POWR.05.04.00-IP.05-00-002/15 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

Do konkursu zgłoszono 63 wnioski. Do dofinansowania zostały skierowane projekty, które przeszły pozytywnie ocenę formalno-merytoryczną wg kolejności na liście rankingowej i do wysokości dostępnej alokacji. Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie zajęła na tej liście 6 miejsce.

Kursy będą realizowane NIEODPŁATNIE (zapewniamy nieodpłatnie również materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe,  a dla osób dojeżdżających zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania).

W ramach projektu przewiduje się realizację od września 2016 roku następujących kursów:

KURSY KWALIFIKACYJNE

• W dziedzinie Pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek – (warunkiem zakwalifikowania na kurs jest legitymowanie się zaświadczeniem o ukończeniu kursu specjalistycznego
    w zakresie leczenia ran)
  • W dziedzinie Pielęgniarstwa onkologicznego dla pielęgniarek
  • W dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego dla pielęgniarek

KURSY SPECJALISTYCZNE

• Opieka pielęgniarska nad chorymi dorosłymi w leczeniu systemowym nowotworów
    dla pielęgniarek i położnych;
  • Rehabilitacja osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi dla pielęgniarek;
  • Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego dla pielęgniarek i położnych;
  • Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych;
  • Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych część I (przeznaczona dla pielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia
    na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz pielęgniarek i położnych posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa);
  • Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych część II (przeznaczona dla pielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów, co najmniej pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz pielęgniarek i położnych posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa).

REKRUTACJA

Zapisy na kursy będą realizowane od 18 kwietnia 2016 r. telefonicznie; kandydaci będą zobowiązani złożyć wymienione poniżej dokumenty w późniejszym terminie, o którym poinformujemy na stronie internetowej Uczelni.

Punkt Rekrutacyjny
ul. 1 Maja 40, tel. 34 368 06 08, 368 30 53

Czynny w godzinach:

od poniedziałku do piątku: 7.00 - 15.00

Kandydaci na kursy będą zobowiązani złożyć następujące dokumenty:

• wniosek o dopuszczenie do udziału w kursie – na ustalonym druku,
  • kserokopię dowodu osobistego – oryginał do wglądu,
  • dokumenty, potwierdzające posiadanie co najmniej 6-miesięcznego stażu pracy
    w zawodzie pielęgniarki lub położnej, np. świadectwo pracy albo zaświadczenie o zatrudnieniu (dotyczy kursów kwalifikacyjnych),
  • kserokopię prawa wykonywania zawodu – oryginał do wglądu;
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych lub dyplomu specjalisty – oryginały do wglądu (dotyczy kursu Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych);
  • kserokopię zaświadczenia o ukończeniu kursu specjalistycznego w zakresie leczenia ran – oryginał do wglądu (dotyczy kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek).